Auditoria gościem na Roadshow Axence

2016-05-20

Miniony tydzień był dla firmy Auditoria bardzo intensywny. Obecnie prowadzimy równolegle kilka projektów SAM u klientów z różnych sektorów o zupełnie odmiennej strukturze i specyfice działania. Mimo napiętrzania się wielu tematów, zarząd znalazł czas na poprowadzenie dwóch sesji: 16.05.16 w Hotel Mercure Poznań oraz 19.05.16 w CK Golden Floor Plaza w Warszawie na temat procesu  Software Asset Management.

 
To już kolejne Roadshow organizowane przez firmę Axence z Krakowa. Szkolenia dotyczyły bezpieczeństwa sieciowego i zarządzania IT.
Uczestnicy dowiedzieli się jak stworzyć politykę bezpieczeństwa informacji w swojej organizacji oraz co już teraz mogą zrobić dla poprawy bezpieczeństwa swojej sieci dzięki oprogramowaniu do kompleksowego zarządzania IT.
 
Dyrektor zarządzający AUDITORIA, Marcin Wojna przedstawił czym jest Software Asset Management i jak działa w praktyce oraz jak konsultant SAM może pomóc obniżyć koszty licencji, które ponosi organizacja. Przykłady z naszego wieloletniego doświadczenia pokazały zgromadzonym jak łatwo wpaść w pułapkę licencyjną i z jakimi wiąże się to z konsekwencjami. Tematyka licencjonowania cieszyła się wśród obecnych największym zainteresowaniem.
Wśród najaktywniejszych uczestników rozlosowane zostały nagrody i upominki.
 
Udział w tego typu konferencjach to kolejne cenne doświadczenie dla naszego zespołu. Spotkanie z managerami IT oraz zarządem firm i jednostek administracji publicznej, pokazuje nam jak postrzegane jest prawidłowe zarządzanie procesami i jak zmienia się ono na przestrzeni lat.
Niepokojący jest jednak fakt, że świadomość ta rośnie niestety bardzo powoli, a część firm decyduje się na wdrożenie SAM, dopiero gdy pojawi się problem lub zbierze się ich tak dużo, że administrator nie jest w stanie poradzić sobie we własnym zakresie z wyjaśnieniem wątpliwych kwestii dotyczących licencjonowania.
 
Warto więc wiedzieć, że firma jest w stanie rozwikłać nawet najbardziej zagadkowe zagadnienia i pomóc swoim klientom wyjść z niemal każdej sytuacji związanej z licencjonowaniem.

010203