Co się działo w listopadzie?

2017-12-11
Na początku tego miesiąca Gigant z Redmond ogłosił ogólnoświatową dostępność rozwiązania Microsoft 365 Business, specjalnie stworzonego rozwiązania do zarządzania wydajnością i produkcją dla małych i średnich firm. Wprowadzono również Microsoft Connections, Microsoft Listings oraz Microsoft Invoicing.

Dodatkowe nowe funkcje usługi Office 365 w ubiegłym miesiącu koncentrowały się na zwiększeniu produktywności organizacji i uproszczeniu procesów biznesowych, przy jednoczesnym utrzymaniu bezpiecznego i zgodnego środowiska pracy zespołowej.

W miarę jak organizacje przechodzą transformację cyfrową, coraz ważniejsze dla IT jest zapewnienie, że dane dotyczące pracowników i klientów są odpowiednio chronione i zarządzane. Nowe aktualizacje usługi Office 365 pomagają organizacjom zrozumieć, jak takimi informacjami poprawnie zarządzać oraz jak je bezpiecznie przechowywać.

Przeanalizuj więcej treści dzięki Advanced eDiscovery - eDiscovery to narzędzie, które pomaga organizacjom analizować dane w usłudze Office 365. Teraz subskrybenci Office 365 E5 mogą przesyłać dokumenty spoza usługi Office 365 i analizować je dzięki Advanced eDiscovery za pomocą nowej funkcji importowania treści. Rozszerza to zalety Advanced eDiscovery poza Office 365, zapewniając organizacjom jeden sposób na odkrywanie treści związanych z kwestiami zgodności z całej organizacji.

Bezpieczne łącza udostępniania w OneDrive i SharePoint - we wrześniu w serwisie Ignite Microsoft ogłosił szereg ulepszeń w zakresie zewnętrznego udostępniania plików w OneDrive i SharePoint, w tym możliwość wysyłania bezpiecznych zewnętrznych łączy udostępniania. Ta funkcja jest teraz ogólnie dostępna dla subskrybentów usługi Office 365, umożliwiając zewnętrznym adresatom dostęp do plików i folderów - bez konta Microsoft - za pomocą kodu weryfikacyjnego opartego na poczcie e-mail za każdym razem, gdy użytkownik uzyskuje dostęp do pliku. Administratorzy IT mogą również określić, jak często odbiorcy zewnętrzni muszą otrzymywać nowy kod i ponownie weryfikować swój adres e-mail, zapewniając ciągłą ochronę plików i folderów organizacji, gdy są one udostępniane zewnętrznym odbiorcom.

Popraw zgodność dzięki Compliance Manager - począwszy od tego miesiąca organizacje mogą uczestniczyć w podglądzie Compliance Manager, dostępnym teraz w portalu Service Trust Portal. Compliance Manager to rozwiązanie wbudowane w Office 365, które łączy narzędzia bezpieczeństwa i zgodności firmy Microsoft z unikalnymi wymogami regulacyjnymi, które mogą napotkać różne organizacje. Pomaga to subskrybentom Office 365 poprawić swoją postawę w zakresie zgodności dzięki ocenom ryzyka w usługach Microsoft Cloud, praktycznych analizach i uproszczonym przepływie pracy w zakresie zgodności. Wystarczy wybrać regulację GDPR, której chcemy się przyjrzeć, a Compliance Manager zaproponuje odpowiednie rozwiązanie oraz narzędzia, które możemy zakupić aby daną regulację spełnić.

Jak widać, Microsoft nie spoczął na laurach, lecz prężnie rozwija swoje technologie, usługi oraz aplikacje. My już nie możemy się doczekać zmian jakie czekają na nas w nadchodzącym roku!