Firmy "w chmurze" działają sprawniej

2014-02-12
Nowe technologie są realnym wsparciem dla małych i średnich firm w rozwoju ich biznesu – pokazują badania Ipsos MORI przeprowadzone na zlecenie Microsoft. Firmy „w chmurze" lepiej oceniają swoją sytuację na rynku i śmielej patrzą w przyszłość.
Co więcej, raport BCG na temat wykorzystania technologii przez MŚP pokazuje, że najbardziej zaawansowane technologicznie przedsiębiorstwa osiągają znacznie wyższe przychody i tworzą więcej miejsc pracy.

Wyniki badania pokazują bowiem, że firmy, które korzystają z nowoczesnych, chmurowych rozwiązań zdecydowanie częściej prezentują optymistyczną ocenę swojej sytuacji w perspektywie najbliższych 12 miesięcy. W przypadku możliwości poprawy kondycji finansowej ta różnica wynosi 39 p.p. (punktów procentowych) na korzyść przedsiębiorstw, które inwestują w najnowsze rozwiązania; o 30 p.p. częściej planują one wprowadzenie nowego produktu lub usługi, o 41 p.p. wejście na nowy rynek lub sektor, a aż 49 p.p. przewagi mają jeśli chodzi o ekspansję na rynki zagraniczne.
 
W zestawieniu z praktycznymi doświadczeniami samych użytkowników, z których 72 proc. wskazuje, że technologie pomagają im efektywniej realizować obowiązki służbowe, a 64 proc. uważa, że nowoczesne i mobilne IT jest kluczem do sukcesu w biznesie, te dane nie powinny zaskakiwać.
Wymierne korzyści z wdrożenia nowoczesnych rozwiązań technologicznych potwierdzają doświadczenia polskich firm z sektora MŚP – jedną z nich jest Merlin.pl, jeden z najstarszych i największych sklepów internetowych w Polsce, który od lat znajduje się w czołówce sklepów o największej liczbie transakcji realizowanych wysyłkowo. Aby móc kontynuować dalszy rozwój, firma potrzebowała usprawnienia komunikacji w rozrastającym się zespole, poprzez m.in. modernizację systemu poczty elektronicznej i wdrożenie nowoczesnych form interakcji pomiędzy pracownikami. W oparciu o propozycje zaproponowane przez Komputronik Biznes, integratora rozwiązań IT, Merlin.pl wybrał Office 365 jako platformę modernizacji komunikacji i współpracy w swojej rosnącej organizacji.
źródło: itpolska-news.pl