Kolejne nowości w Office 365!

2018-02-02

Co nowego w Office 365?

Jeszcze w grudniu Harry Shum, wiceprezes Microsoft AI & Research, przedstawił, w jaki sposób Microsoft wykorzystuje inteligentne technologie w swoich produktach, co przekłada się na pomoc użytkownikom w wykonywaniu codziennej pracy.
Office 365 jest zbudowany na potężnej platformie opartej na sztucznej inteligencji która sprawia, że postępy w uczeniu maszynowym są dostępne dla każdego programisty i organizacji. Od tłumaczenia dokumentów po inteligentne wykrywanie zagrożeń, sztuczna inteligencja już zwiększa produktywność ponad 120 milionów komercyjnych użytkowników Office 365!
Nowe funkcje SI w Office 365 w tym miesiącu pomagają subskrybentom odkryć wgląd w dane, wykorzystać wiedzę organizacyjną, dotrzeć na czas na wydarzenia i wiele więcej.

Automatycznie odblokowuj bogatą wiedzę dzięki AI

Każdego dnia miliony użytkowników Office 365 polegają na Excelu do wykonywania złożonych analiz i czerpania wartości z danych swoich organizacji za pomocą inteligentnych narzędzi, takich jak np. zaawansowana transformacja danych. Dla wielu jednak wydobywanie kluczowych spostrzeżeń z nowego zestawu danych może być zastraszające. Dzięki Insights, nowej usłudze w aplikacji Excel, która automatycznie podświetla wykryte wzorce, łatwiejsze staje się eksplorowanie i analizowanie danych. Dzięki narzędziom do nauki Insights pomaga identyfikować trendy, wartości odstające i inne przydatne wizualizacje, zapewniając nowe i użyteczne perspektywy danych.

Dotrzyj na wydarzenie na czas dzięki aplikacji Outlook

W 2017 r. Microsoft wprowadził kilka nowych funkcji w programie Outlook, które pomagają użytkownikom automatycznie wykrywać podróże i dostawy, sortować e-maile, planować spotkania i inne. W tym roku gigant z Redmont rozbudowuje ten zestaw narzędzi zasilając je sztuczną inteligencją, wprowadzając Cortanę do aplikacji mobilnej Outlook, aby pomóc użytkownikom pozostać na szczycie ich dnia. Gdy nadejdzie pora na wizytę, program Outlook wyśle teraz powiadomienie - wraz ze wskazówkami dotyczącymi jazdy i transportu publicznego - biorąc pod uwagę aktualną lokalizację, lokalizację wydarzenia i informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym.

Połącz ze sobą ludzi, pomysły i treści dzięki Microsoft Whiteboard Preview

W grudniu pokazano również aplikację Microsoft Whiteboard dla urządzeń z systemem Windows 10 - swobodne płótno cyfrowe, na którym ludzie, pomysły i treści mogą się spotkać. Microsoft Whiteboard Preview jest zbudowany dla zespołów, które myślą i współpracują ze sobą na wielu urządzeniach i w wielu lokalizacjach. W przeciwieństwie do tradycyjnych tablic, aplikacja wykorzystuje sztuczną inteligencję do rozpoznawania dowolnych rysunków i przekształcania ich w standardowe kształty i figury, dzięki czemu łatwiej tworzyć dobrze wyglądające tabele, diagramy i schematy, używając tylko pióra. Użytkownicy mogą wspólnie pracować w czasie rzeczywistym nad udostępnionymi treściami i automatycznie zapisywać je w chmurze, aby później móc uzyskać do nich dostęp z innego urządzenia. Microsoft Whiteboard jest dostępny w sklepie Windows Store.

Znajdź tekst w obrazach dzięki inteligentnemu wyszukiwaniu

Na początku tego roku w usłudze OneDrive oraz SharePoint pojawiła się możliwość automatycznego rozpoznawania treści w obrazach i wykrywania tabel, zrzutów ekranu, pokwitowań i innych elementów. Obecnie Microsoft rozszerza możliwość automatycznego wyodrębniania z tych obrazów przeszukiwalnych tekstów, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć szeroką gamę treści, w tym paragony i wizytówki i wcale nie trzeba wiedzieć, gdzie się one dokładnie znajdują. 

 
Coffee_and_chart_600x600.jpg