Minecraft: Education Edition już dostępny

2018-04-25
Minecraft: Education Edition jest już dostępny! Dzięki współpracy z Microsoft od teraz w naszej ofercie znajdziecie również grę Minecraft: Education Edition!


Czym jest Minecraft?
Minecraft to słynna gra typu survival, wyprodukowana przez studio Mojang. Pierwotnie produkcja ukazała się w ramach wczesnej wersji na komputerach osobistych w 2009 roku, a obecnie dostępna jest na szeregu rozmaitych platform sprzętowych – od urządzeń mobilnych, przez konsole starszych generacji, aż po Xboksa One i PlayStation 4. Tytuł tylko na komputerach PC sprzedał się w ponad 22 milionach egzemplarzy, a wszystkie wydania rozeszły się w nakładzie przekraczającym 70 milionów.

Microsoft dostrzegł potencjał jaki drzemie w tej produkcji i już we wrześniu 2014 roku wykupił firmę Mojang wraz z prawami do gry Minecraft. W 2016 roku natomiast dokonał kolejnej inwestycji związanej z tą marką, nabywając oprogramowanie MinecraftEdu, czyli specjalną wersję klockowego hitu, przeznaczoną do nauczania w szkołach, a latem został on zastąpiony przez ulepszoną wersję nazwaną Minecraft: Education Edition.


Minecraft: Education Edition oferować ma uczniom i nauczycielom m.in. ulepszone mapy ze współrzędnymi, możliwość importowania i eksportowania światów czy też udoskonalony tryb wieloosobowy dla maksymalnie 40 osób. Czego można uczyć przy pomocy Minecrafta? Właściwie wszystkiego – od matematyki i fizyki, przez historię, aż po języki. Ponadto przez zabawę uczniowie mogą nabywać umiejętności rozwiązywania rozmaitych problemów, sprawnego komunikowania się, współpracowania etc. Program cieszy się sporym zainteresowaniem i obecna wersja wykorzystywana jest w szkołach w ponad 40 krajach.

Więcej informacji dostępne na stronie: www.minecraft.auditoria.pl