Premiery Microsoft Inspire

2017-07-13
W poniedziałek na konferencji Microsoft Inspire, organizowanej w Waszyngtonie, miała miejsce premiera nowej usługi o nazwie Microsoft 365. Łączy ona ze sobą pakiet Office 365, Windows 10 oraz Enterprise Mobility + Security. Skąd taki pomysł? Cytując słowa wiceprezesa zespołu odpowiedzialnego za Office:

„Jest to zasadnicza zmiana w sposobie, w jaki projektujemy, budujemy i wprowadzamy [produkty] na rynek, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów w zakresie nowoczesnego środowiska pracy.
Dzisiejsze miejsca pracy przekształcają się - od zmieniających się oczekiwań pracowników do bardziej zróżnicowanych i globalnie zlokalizowanych zespołów, poprzez coraz bardziej złożony krajobraz zagrożeń. W tych trendach zauważamy nową kulturę pracy. Nasi klienci mówią nam, że chcą wzmocnić pozycję swoich pracowników innowacyjnymi technologiami, aby uwzględnić tę nowoczesną kulturę pracy.
Dzięki ponad 100 milionom aktywnych użytkowników komercyjnych pakietu Office 365 oraz ponad 500 milionom urządzeń z systemem Windows 10 będących w użyciu, Microsoft znajduje się w wyjątkowej pozycji do tego aby pomagać firmom w umacnianiu swoich pracowników umożliwiając wzrost oraz innowacyjność przedsiębiorstwa.”


Brzmi zachęcająco. Jak to ma się w praktyce?Otóż usługa została podzielona na dwa główne segmenty. Microsoft 365 Business oraz Microsoft 365 Enterprise.

Wersja Business przeznaczona jest dla małych oraz średnich firm i przedsiębiorstw do 300 użytkowników. W jej skład wchodzi Office 365 Business Premium, Windows 10 oraz Enterprise Mobility + Security. 

Szczegóły dotyczące Microsoft 365 Business znajdują się pod poniższym adresem:
https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/business

Wersja Enterprise natomiast została podzielona na dwa plany: E3 oraz E5. Jest ona przeznaczona dla dużych firm liczących ponad 300 użytkowników. W jej skład wchodzi Office 365 Enterprise, Windows 10 Enterprise oraz Enterprise Mobility + Security. Różnica w planach E3 oraz E5 wynika głównie z zabezpieczeń, przystosowanych do tego zaawansowanych narzędzi oraz takich programów jak np. Power BI Pro, My Analytics.

Szczegóły dotyczące Microsoft 365 Enterprise znajdują się pod poniższym adresem:
https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/enterprise

Sama idea jest zatem bardzo interesująca. Dostajemy jednocześnie najnowsze narzędzia w postaci pakietu Office 365 (w wersji Business Premium lub Enterprise), najnowszą platformę Windows 10, a w dodatku szereg najaktualniejszych zabezpieczeń, które zadbają o bezpieczeństwo w naszej firmie.

No dobrze, produkt jest ciekawy i chciałbym go wdrożyć we własnej firmie. Czy jest już dostępny w sprzedaży i jaka jest jego cena?

Otóż Microsoft 365 w wersji Enterprise ma być dostępny już od 1 sierpnia. Nie została niestety podana oficjalna cena. Oferty będą przystosowywane indywidualnie do potrzeb firmy. Natomiast Microsoft 365 Business ma być ogólnodostępny dopiero jesienią tego roku. Cena jaka widnieje aktualnie na stronach giganta z Redmond na chwilę obecną wynosi 20 dolarów miesięcznie (czyli około 75 złotych).
Zatem w cenie przeciętnego abonamentu za telefon służbowy dostajemy nieocenione w swoich możliwościach nowoczesne rozwiązania.

To jeszcze nie koniec nowości. W ramach konferencji Microsoft zapowiedział również 3 nowe aplikacje, które wejdą w skład Office 365 Business Premium oraz Office 365 Business:

Microsoft Connections – Zarządzanie relacjami kontaktów. 
Microsoft Listings – Łatwy sposób na publikowanie informacji biznesowych w najpopularniejszych witrynach.
Microsoft Invoicing – Nowy sposób na tworzenie profesjonalnych faktur.

Ponadto Microsoft zapowiedział nową aplikację MileIQ, pozwalającą na śledzenie przebytych kilometrów i kosztów z tym związanych, dzięki czemu sporządzanie raportów z podróży służbowych to tylko kwestia kilku kliknięć. Jest ona dostępna wraz z pakietem Office 365 Business Premium.